1. Fogyasztása? Hány személyes – hányan fogják használni? ↓
2. Milyen sugárzókkal? Lap vagy Cső sugárzóval legyen szerelve. (Esetleg mindkettő)?↓
3. Milyen fából készült infraszaunát válasszak? ↓
4. Több üveg legyen a kabinban vagy több fa? ↓
5. Egyedi építésű vagy lapra szerelt legyen? ↓
+1: 10 Dolog amit érdemes tudni az infraszunáról! ↓
1. Infraszauna Fogyasztása?
Nincs rezsicsökkentés és napeleme sincsen? Infraszaunája attól még lehet! Tapasztalatunk szerint sokan gondolják úgy, hogy ha vesznek az otthonukba egy beltéri infraszaunát, akkor az rengeteget fog fogyasztani és nagyon megnöveli a villanyszámlát. Ha Ön is így gondolja, akkor megnyugtatjuk, hogy egy infraszauna fogyasztása nagyjából annyi mint egy erősebb hajszárítóé vagy egy vasalóé. Ez forintban kifejezve 60 – 180 Ft között mozog, attól függően mennyit használja alkalmanként (legtöbben 20 – 40 perc között szokták) és, hogy mekkora kabinja van. 1-2-3 esetleg 4 személyes.
A legnépszerűbbek az 1-2 személyes típusok, de a 3-4 személyes kivitelek fogyasztása is bőven belefér a fenti összegbe. Tehát sokkal – sokkal kevesebb mint egy liter üzemanyag ára!
Ha esetleg érdekli! Minden termékoldalon, az ajándékok alatt talál egy számlálót. Ha ebbe a számlálóba beírja, hogy Ön nagyjából hány percet szeretne infraszaunázni alkalmanként, akkor megkapja, hogy az mennyibe fog Önnek kerülni. A legtöbb infraszauna használó 20 és 40 perc között szokott infraszaunázni esetenként, általában heti 2-3 alkalommal. Ez persze nem szentírás, csak ezek az eddigi tapasztalatok.
Mekkora / hány férőhelyes kabinra van szükségem? Hányan fogjuk használni?
A) Egyedül használnám, 1 személyes infraszaunák jellemzői:
- Az egy személyes kabinok átlagos mérete kb. 90 x 90 cm. 100 cm széles hely mindenképpen kell. (Néhány 1 személyes kabin alapból lehet 100 cm széles, ezeknek 104 cm széles helyre van szüksége.)
- Érdemes lehet elgondolkozni, hogy ha van kb. 130 cm széles helye, akkor egy 2 személyes kivitel is elférhet Önnél, ugyanis számos vásárlónk jelezte, hogy milyen jó döntés volt egy egyel nagyobb infraszauna választása. Többen használják ugyanis úgy a kabinjukat, hogy keresztben ülnek benne, miközben esetleg olvasnak. Ezt egy egyszemélyes szaunában nem lehet megtenni. Egy 2 személyesben viszont már igen.
- Valamint érdemes megfigyelni, hogy a kétszemélyes infraszaunák ára alig magasabb, mint az egyszemélyeseké.
- Az 1 személyes beltéri infraszaunák átlagos fogyasztása kb. 50-60 Ft/alkalom.
- Egyszerű 230 V os konnektorról működtethetőek, semmilyen átalakítás nem szükséges.
- Természetesen ez csak egy javaslat, remek egyszemélyes kabinjaink vannak, ha esetleg nincs elég hely egy nagyobbnak, vagy ha Önnek teljesen megfelel egy 1 személyes kivitel is.
- 1 személyes kabinok Klikk IDE!
- 2 személyes kabinok Klikk IDE!
B) Ketten használnánk, 2 személyes infraszaunák jellemzői:
- A kétszemélyes kabinok általában 120 cm szélesek, és 100 -105 cm mélyek (+ tető, ha esetleg van kiálló teteje). Ezek normál felnőtt méretekhez viszonyítva elegendő helyet kínálnak 2 személy számára.
- Minimum helyszükséglet: 125 – 130 cm széles. (Típusfüggő!)
- Ezek legtöbbje szemben lévő sugárzót is tartalmaz, általában személyenként egyet. (Ajtótól jobbra és balra), így mindkét infraszaunázót a jótékony infrasugarak teljesen körbeveszik.
- Eddigi vevőink kedvenc típusai pl.: Elegant 2, 2 az 1 – ben, és Minimal 2, 2 az 1 – ben. Sarok modellt is érdemes lehet átgondolni, ha a hely megengedi, mert ezekben a kabinokban lehetőség van arra, hogy az egyik személy keresztben üljön, míg a másik rendes üléspozícióba. pl.: Comfort S2, 3 az 1 – ben
- 2 személyes beltéri infraszaunák átlagos fogyasztása kb. 70 – 80 Ft/alkalom
- Egyszerű 230 V os konnektorról működtethetőek, semmilyen átalakítás nem szükséges.
- 2 személyes kabinok Klikk IDE!
C) Egész család használná, 3-4 személyes infraszaunák jellemzői:
- Ha 3-4 ember használná a kabint egyszerre, akkor nekik a legpraktikusabb egy sarok infraszauna. Ezekben a pad értelem szerűen „L” alakban helyezkedik el, így lehetőség van akár egy jót beszélgetni, vagy elfeküdni a padokon. pl.: Elegant S4, 2 az 1 – ben
- Ezek a kabinok általában 150 x 150 cm – es hátfallal rendelkeznek (+ kiálló tető, de ez típusfüggő).
- Ha viszont hosszanti irányban van nagyobb helye akkor a kb. 180 cm hosszú egyenes kabinokat érdemes megnézni. Ezeknél a típusoknál feküdni viszont csak 1 ember tud, vagy ha ketten szeretnék használni szemben ülve, az is megtehető. pl.: Elegant 4, 3 az 1 – ben. Az is igaz, hogy már többször előfordult az, hogy 2 ember vásárolt egy „4 személyes” kabint, mert szerettek volna szaunázás közben egymással szemben ülni, és beszélgetni.
- 3 – 4 személyes beltéri infraszaunák átlagos fogyasztása kb. 120 – 180 Ft/alkalom
- Egyszerű 230 V os konnektorról működtethetőek, semmilyen átalakítás nem szükséges.
- 3 személyes kabinok Klikk IDE!
- 4 személyes kabinok Klikk IDE!
2. A sugárzó a legfontosabb eleme az infraszaunának! Jelenleg 2 nagy sugárzó család létezik, és ezen a két családon belül néhány altípus.
1. Cső – infrasugárzók családja.
a. Kerámia (a legrégebbi típus)
b. Full spektrum (A csősugárzók közül egy nagyon elterjedt és a legnépszerűbb típus. Fontos a sugárzók darabszáma!)
c. Red light (Szintén népszerű és természetesen itt is fontos a sugárzók darabszáma. Vegyes kivitelben az igazi (2 az 1 – ben típusok!) )
d. Magnézium
e. stb.
2. Lap – infrasugárzók családja.
a. Carbon
b. nAno Carbon (A legújabb Carbon típus. Népszerű az eddig nálunk érdeklődők körében.)
c. nAno Carbon Turmalin (Más néven lugosítást segítő infraszauna)
3. Lap és Cső sugárzók egy kabinban. (A legnépszerűbb infrakabinok)
a. 2 az 1-ben infraszaunák. (nAno Carbon lapsugárzó + full spektrum csősugárzó)
b. 3 az 1-ben infraszaunák. (nAno Carbon Lapsugárzó + full spektrum csősugárzó + Lugosítást segítő Turmalin kő)
Azt kiválasztani ezek közül, hogy kinek melyik lesz a megfelelő, nem olyan bonyolult. A 2 infrasugárzó család között érzésben van némi különbség (A hatásuk nagyon hasonló), de az altípusok egymástól, az alapján, hogy mit érez az infraszaunában ülő, nagyon kicsi az eltérés. (Árban viszont jelentős különbségek lehetnek).
Nem kell félni, hogy rosszul dönt valaki, mert nem jönnek ki olyan sűrűn új sugárzó típusok, ráadásul a legújabbak is csak néhány apróságban szoktak eltérni egymástól. Viszont ha valaki saját infraszauna vásárlása mellett dönt, érdemes az éppen aktuális kínálatból ha nem is a legújabbat, de közel a legújabbat választani.
A legtöbbet nyújtó infraszaunák:
A jelenleg legtöbbet nyújtó kivitel, a 3 az 1 – ben kombi infraszauna. Ezek az infraszaunák tartalmaznak lapsugárzókat (nAno Carbon), csősugárzókat (Full Spektrum), valamint olyan kövek (Turmalin), amik segíthetik a lugosítást. Így tudják elérni a lehető legjobb eredményt a fogyás, méregtelenítés, feszesebb bőr, narancsbőr eltávolítás, relaxálás stb. területeken belül.
A legnépszerűbb infraszaunák:
Nagyon kedvelt még az a verzió is, ahol mindkét sugárzó típus megtalálható (nAno Carbon lapsugárzó és Full Spektrum vagy Red Light csősugárzó) egy kabinban, de a lugosítást segítő turmalin kövek nélkül. Ezek az úgynevezett 2 az 1 ben kombi infraszaunák. A turmalin kövek nélkül így az áruk is kedvezőbb.
Részletesebb leírás, összehasonlítás érthetően az infraszaunák lelkéről (a sugárzókról): Klikk IDE !
3. Milyen fából készült infraszaunát válasszak? (Hemlock fenyő vagy Vörös cédrus)
- Hemlock fenyő: A kabinok 85 % ebből a kanadai, világos színű, kellemes illatú fából készül. A kivitelezésüket tekintve megállja a helyét bármilyen magasabb árkategóriájú termékkel szemben. Akár a nappali dísze is lehet, minden helyiségben jól mutat. A kabinok külső felülete vízbázisú lakkal kezelt, belül teljesen natúr. Árukat tekintve kedvezőbbek, mint a Vörös Cédrus.
- Vörös Cédrus: 4 fontos dologban tér el a Hemlock fenyőtől.
- Maga a Vörös cédrus fa, egy illóolajat tartalmaz, ami gombaölő hatású.
- Egy picit erősebb az illata, mint a Hemlock fenyőé.
- Jóval sötétebb.
- Maga a fa anyaga is drágább.
Vörös cédrus akkor érdemes választani, ha egy kicsit elegánsabb megjelenést szeretnénk az infraszaunánknak, esetleg olyan helyre kerül, ahol a sötétebb árnyalat jobban mutat mint a világos hemlock fenyő. Ha ezek annyira nem szempontok a vásárlásnál, akkor nem érdemes a cédrus választani.
Jó tudni! A vörös cédrus fa igazi előnye inkább a finn szaunáknál érvényesül, mert a finn szaunában sokkal magasabb a páratartalom. Az egy vizes, nedves helyiség, míg az infraszauna, száraz szauna.
4. Több üveg legyen a kabinban vagy több fa?
- Általában több üveges felülettel rendelkező kabint azért választ valaki, mert ezekbe beülve tágasabbnak érződik a szauna. Ez inkább egyszemélyes kiviteleknél szokott szempont lenni.
- Érdemes azonban figyelembe venni, hogy azoknál a típusoknál, ahol az üvegajtó mellett fa található (egyszemélyeseknél az ajtótól balra, 2 személyeseknél jobbra és balra is), oda általában (típusfüggő) be van építve szembe lévő sugárzó is.
- Bár a sugárzók itt a helyhiány miatt nem hatalmasak, ettől függetlenül érdemes lehet megfontolni egy ilyen kabin választását.
- Ha mégis olyan kabin mellett dönt, ami elölről teljesen üveges, akkor (IS) mindenképpen érdemes olyat választania, amiben a lehető legtöbb sugárzó található. Hiszen az infraszaunák lényege, az infrasugarakban rejlik, ehhez pedig jó ha minél több infasugárzó van egy kabinban.
- 1 személyes, üveges kabin pl.: Klikk IDE!
- 1 személyes, szemben lévő sugárzóval szerelt kabin pl.: Klikk IDE!
- 2 személyes, üveges kabin pl.: Klikk IDE!
- 2 személyes, szemben lévő sugárzóval szerelt kabin pl.: Klikk IDE!
5. Egyedi építésű vagy lapra szerelt legyen?
- A lapra szerelt kabinoknál – mivel egyszerre sok készül, hiszen sok más országba is szállítják őket – jelentős összeget spórolhatunk meg az egyedi építésű kabinokhoz képest. Akár 4 – 5 ször is többe kerülhet egy egyedi építési kabin.
- A legtöbb esetben, hacsak nem az irreálisan magas árú termékeket nézzük, a kivitelezésük minősége szinte teljesen azonos.
- A felhasznált anyagok, valamint a sugárzók is megegyeznek, hacsak nem szeretne annyira egyedi kabint, ami több különböző fa, esetleg más anyag kombinációjából készül, egyedi kilincsekkel / üvegekkel / zsanérokkal, speciális padozattal stb..
- Egyedi kabin mellett leginkább akkor érdemes dönteni, ha valami speciális méretre és formára lenne szükség. Ebben az esetben viszont mindenképpen megéri az a plusz költség amibe, az ilyen infraszaunák kerülnek.
és végül..